Sport

Koronavirusi godet skuadrën italiane, shtyhet ndeshja e mesjavës

Koronavirusi ka shtyn një tjetër sfidë në Serie B, pas asaj të Chievos me Citadelan, aktualisht Liga e Serisë B njofton se pas kërkesës për anulim të sfidës nga ana e klubit të Frosinone për arsye të infektimit masiv të futbollistëve të skuadrës së Alesandro Nestës shtyhey ndeshja ndaj Pisas.Këtë lajm e ka konfirmuar vetë Liga e Serisë B italiane me anë të një komunikate për shtyp në sajtin e saj zyrtar:

“Duke parë kërkesën e klubit të Frosinones bazuar në protokoll për çështjet me COVID-19, sfida Pisa-Frosinone e vlefshme për javën e 16 të Serisë B 2020/2021 e programuar të luhej të mërkurën e 30 dhjetorit, është shtyrë për një datë të pacaktuar.

 

Postime të ngjajshme
Sport

Flamurtari – Shkëndija: Përfundon miqësorja, ky është rezultati befasues

Sport

A&N luajti miqësore me KEK-un, ky është rezultati përfundimtar

Sport

Ndeshja e madhe e Superkupës mes Dritës dhe Prishtinës do të transmetohet në dy televizione

Sport

Gjysma e Superligës në Antali, ja cila skuadër po qëndron në hotelin më të shtrenjtë