Sport

Konfirmohet, superylli i klubit italian i bashkohet Maqedonisë së Veriut

Maqedonia e Veriut ka marrë shtysë së madhe mbrëmë, para ndeshjes kundër Kosovës.Në një situatë të jashtëzakonshme, ku disa lojtarë po pengohen për t’iu bashkuar kombëtareve, si pasojë e Covid-19, Maqedonia e Veriut ka parë një situatë më të mirë.

Ylli i skuadrës maqedonase, Goran Pandev, ishte në pikëpyetje për këtë ndeshje, pasi te Genoa ka mbi 20 raste me Covid-19.

Megjithatë, mediet maqedonase bëjnë të ditur se Pandev dhe Ilija Nestorovski kanë udhëtuar mbrëmë drejt Shkupit.

Të dy lojtarët vijnë nga Italia dhe shihen si shtysë e madhe për kombëtaren e Maqedonisë së Veriut.Mungesë e madhe për maqedonasit do të jetë Eljif Elmas i Napoli.

Postime të ngjajshme
Sport

EKSKLUZIVE: Trepça ’89 transferon sulmuesin e Gjilanit

Sport

Rikthehet mbrojtësi shqiptar, gati për debutim në Serie A

Sport

Formacionet zyrtare: Celtic – Milan

Sport

Prince: Kosova është vend i bukur me njerëz të sjellshëm, nuk kam frikë nga përballja me Dakun