Sport

Konfirmohet miqësorja e parë e Llapit, në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet ndërkombëtare

Prishtina dhe Llapi kanë filluar përgatitjet për ndeshjet e tyre ndërkombëtare.

Skuadra e cila fitoi Kupën e Kosovës, Llapi, ka njoftuar se do ta zhvillojë një ndeshje miqësore me kampionen e Superligës, Prishtinën, shkruan Gazeta Olle.

Ndeshja do të zhvillohet të shtunën më 12 qershor në ora 17:30 në stadiumin e qytetit në Gjakovë.

Ky duel do të jetë i mirë për të vlerësuar përgatitjen e deritashme të dy skuadrave, para dueleve në Evropë.

Fituesi i titullit kampion, FC Prishtina dhe fituesi i Kupës së Kosovës, KF Llapi, në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet ndërkombëtare, të shtunën më 12 qershor në ora 17:30 në stadiumin e qytetit në Gjakovë zhvillojnë ndeshje miqësore.

Postime të ngjajshme
Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”

Sport

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Xhaka pritet t’i bashkohet Romës

Sport

EKSKLUZIVE: Donjet Shkodra do të transferohet te skuadra kosovare