Sport

Konfirmohet lëndimi i Zybës dhe Lilajt, ja sa do t’i mungojnë Prishtinës

Prishtina tashmë ka marrë konfirmimin për lëndimin e dy futbollistëve, Qëndrim Zyba dhe Sabian Lilaj të cilët ë lëshuan para kohë fushën në ndeshjen kundër Farencvarosit në Champions League.

Sipas faqes zyrtare të FC Prishtinës të dy lojtarët do të mungojnë në ndeshjen e ardhshme kundër skuadrës nga Uellsi në Conference League, shkruan Demokracia.com. .

Njoftimi i FC Prishtinës:

Të dy këta pësuan lëndime kundër Ferencvarosh dhe pas ekzaminimeve më të hollësishme nga doktor Qerim Kida, u konstatua edhe shkalla e lëndimit.

Të dy mesfushorët do të humbasin ndeshjen e së martës në Conference League kundër uellsianëve të Nomads.

Përderisa Lilaj mund të rikthehet për ndeshjen e dytë në Uells, për Zyben edhe nuk dihet me saktësi se sa gjatë do të mbetet jashtë fushës.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita shpërthen ‘bombën’, zyrtarizon transferimin e radhes

Sport

Munishi e uron emërimin e Begollit si trajneri i Vëllaznimit

Sport

Ja në sa ora do të parakalojnë në sheshin “Nënta Tereza” xhudistet kosovare

Sport

Ballkani sot luan miqësoren e radhës, ja me kë takohet