Sport

Konfirmohet largimi i radhës nga Feronikeli, futbollisti ndahet me klubin pas një kohe të gjatë qëndrimi

Vazhdojnë ‘divorcet’ e futbollistëve me klubin e Feronikelit.

Astrit Thaqi është lojtari i radhës që i jep fund aventurës së tij me skuadrën nga Drenasi, shkruan Gazeta Olle.

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe duke buzëqeshur
Mbrojtësit të njohur kosovar i skadon kontrata me klubin, andaj nga dita e sotme ai do të jetë lojtar i lirë.

Njoftimi ka ardhur nga vetë futbollisti.

“Permes keti postimi ,dua te ju njoftoj se ky mund te jet viti im i fundit ne fanelen e Feronikelit ,sot perfundon kontrata ime ,nga sot jom lojtar i lire. Respekt A.TH”, ka shkruar Thaqi në rrjete sociale.

Thaqi kishte ardhur te Feronikeli para tetë vitesh nga Ramiz Sadiku, dhe që nga atëherë i ka qëndruar besnik klubit.

Postime të ngjajshme
Sport

Superkompjuteri parashikon renditjen finale në Premierligë

Sport

Publikohet ranglista e re e FIFA-së, ja ku rënditet Kosova

Sport

Superlajm për Edon Zhegrovën

Sport

Aguero arrin te Barcelona dhe shpenzon gjysmë milioni euro për të blerë një veturë të re