Sport

Konfirmohet: Ferensvaros – Prishtina transmetohet në këtë televizion kosovar

Kampioni i Kosovës takohet me Ferencvarosin në fazën kualifikuese të Ligës së Kampionëve.

Prishtina do të zhvillojë sot (e marte) një ndeshje tejet jetike për historinë e klubit, e përballë e ka Ferncvarosin.

Ndeshja që fillon ën ora 18:00, do të luhet në stadiumin “Groupama Arena” në Budapest.

Kjo ndeshje transmetohet direkt në Klan Kosova dhe Art Motion.

Lajmi konfirmohet zyrtarisht nga Klan Kosova.

Bardhëekaltrit do të shpresojnë që të marrin një rezultat pozitiv ndaj skuadrës nga Hungaria, e që takimi do të jetë aspak i lehtë.

Prishtina ka analizuar në detaje kundërshtarin e tyre dhe do të tentojë të godasin në pikën e dobët, për të marrë fitoren.

Sot do të luajë edhe Shkëndija që takohet me Muran e Sllovenisë nga ora 20:00, derisa ne shpresojmë që të dy skuadrat shqiptare të kalojnë tutje.

Postime të ngjajshme
Sport

Zyrtare: Ky do të jetë kundërshtari i Prishtinës në “play-off” nëse e kalon Bodo Glimtin

Sport

Përfundoi aventurën me Ukrainën, zbulohet pse u largua Andriy Shevchenko

Sport

Shkëndija emëron trajnerin e ri

Sport

Ballkani ‘befasohet’ në Turqi, takohet me drejtuesit e klubit të njohur