Sport

Konfirmohet edhe një mungesë e madhe për Kosovën

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kosova do të jetë jashtzakonisht e hendikepuar për ndeshjet e shtatorit kundër Çekisë dhe Anglisë.

Tashmë është e sigurtë që edhe Milot Rashica nuk do të luaj për shkak të lëndimit, e për të njejtën arsye do të mungojnë Herolind Shala, Arbër Zeneli e Hekuran Kryeziu.

Indeksonline mëson nga burimet e saj që edhe Benjamin Kololli nuk është i gatshëm ende dhe sipas të gjitha gjasave do të mungoj në grumbullimin e ardhshëm.

Pra, trajneri Bernard Challandes është i detyruar që në dy ndeshjet e ardhshme të bëj shumë ndryshime në formacion dhe t’i jap hapësirë futbollistëve të rinjë si Ibrahim Dresheviq e Florent Muslija.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv