Sport

Konfirmohet data e rimeçit, Tyson Fury – Deontay Wilder

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Tyson Fury ka konfirmuar se ndeshje e tij e shumëpritur me Deontay Wilder do të zhvillohet më 22 shkurt.

Boksieri britanik në korrik kishte konfirmuar se përballja e dytë me Wilderin do të ndodh, dhe se konfirmimi do të vinte vetëm në fillim të vitit 2020.

Por, Fury në një paraqitje televizive të premten, ka bërë të ditur se meçi me Wilder do të organizohet më 22 shkurt, në Las Vegas.

“Po, ndeshja është nënshkruar më 22 shkurt, në Las Vegas”, ka deklaruar Fury në pyetjen për rimçein kundër Wilder.

Këta dy boksier, janë përballur për të parën herë në dhjetor të vitit të kaluar, në ndeshjen që përfundoi barazim, pas 12 raundeve.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv