Sport

Konfirmohet, Coutinho transferohet te kjo skuadër

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Philippe Coutinho mund të konsiderohet që tani lojtar i Bayern Munich.

Pas zyrtarit të Barcelonës, Guillermo Amor, transferimin në Bayern Munich të Philippe Coutinhos e ka konfirmuar edhe Hasan Salihamidzic, drejtori sportiv i klubit gjerman.

“Coutinho? Po, unë dhe Rummenigge ishim në Barcelonë këtë javë dhe kemi arritur marrëveshjen. Jemi shumë të lumtur që e bindem të vijë në Mynih”, tha Salihamidzic.

“Coutinho na jep më shumë opsione, ai mund të luaj si 10-sh e po ashtu edhe anësor. Nëse e keni shikuar Kupën e Amerikës e keni kuptuar se sa i mirë është. Fansat mund të jenë të entuziazmuar”.

Coutinho do të transferohet në Bayern në formë huazimi me opsionin e blerjes në vitin 2020, por që deri më tani nuk është bërë i ditur çmimi.

Zyrtarizmi do të ndodhë kur Coutinho t’i kryejë testet mjekësore.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv