Sport

Kompletohet transferimi i Rey Manajt në Serie A

Rey Manaj do të jetë lojtar më i ri i klubit nga Serie A, Spezias.

Sulmuesi shqiptar po largohet nga Barcelona, për t’u rikthyer në kampionatin italian.

Në të kaluarën, Manaj ishte pjesë e Interit, derisa kishte kaluar nëpër disa skuadra, për të përfunduar më pas te Barcelona.

Por, klubi katalunas nuk ka hapësirë në skuadrën e parë, andaj vendosi ta dërgonte në huazim te Spezia.

Sipas asaj që raporton Fabrizio Romano, Manaj ka kompletuar testet mjekësore dhe do të huazohet deri në fund të sezonit me të drejt blerje.

Nëse Spezia vendosë ta blejë kartonin e tij, atëherë Barcelona do të përfitojë tre milionë euro.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar