Sport

Komentatori shqiptar vdes pas infektimit me koronavirus

Gazetari dhe komentatori sportiv i qytetit të Fierit, Mikel Mbriçaj ka ndërruar jetë prej COVID-19.“BalkanWeb” raporton se Mbriçaj ushtronte profesionin e tij në Fier dhe është shuar në moshën 62-vjecare pikërisht pasi u infektua nga virusin e rrezikshëm.

Ai ishte i angazhuar në fushën e sportit dhe i mirënjohur nga komuniteti fierak, teksa nuk kanë munguar as mesazhet e ngushëllimi nga miqtë e tij të afërt apo ata që e njihnin.

Postime të ngjajshme
Sport

Formacionet e mundshme të ndeshjes, Juventusi -Barcelona

Sport

Kuotat e bastoreve për ndeshjet e sotme të Superligës, këto skuadra janë favorite të mëdha

Sport

Ballkani – Prishtina, bastoret favorizojnë këtë skuadër

Sport

“Tyson shqiptar” të shtunën bokson në Rusi, do të përballet me ish-kampionin e botës