Sport

Kombëtarja e Shqipërisë sfidon Bjellorusinë, luhet për pozitën e parë

Shqipëria do ta luaj sot në ‘Air Albania Stadium’ ndeshjen e fundit të Ligës së Kombeve, atë ndaj Bjellorusisë, shkruan Gazetasheshi.com

Ky takim do të të jetë si një finale për të dyja skuadrat që pretendojnë vendin e pare në këtë grup, i cili do të na jepte mundësinë që të kalojmë një Ligë më sipër.

Gjyqtari kryesor në këtë ndeshje është rumuni Radu Petrescu, një emër i njohur që ka gjykuar ndeshje në kompeticionet europiane si Europa Legue dhe Uefa Champions League.

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Bjellorusisë do të luhet në orën 16:00 dhe do të transmetohet drejtpërdrejtë në DigitAlb.

Postime të ngjajshme
Sport

Ballkani po kryeson, por ja kush ishte lidere e Superligës pas xhiros së 15-të në sezonin e kaluar

Sport

14 referë në ndeshjet e Superligës këtë sezon, ja cili është deleguar në më së shumti ndeshje

Sport

Kjo ishte premia që futbollistët e Dritës morën pas fitores ndaj Gjilanit

Sport

Tre trajner të “dorëhequr” këtë sezon, por vitin e kaluar numri ishte shumë më i madh