Lajme

Kolona të gjata në Morinë, qytetarëve u kërkohen këto dokumente

Masat e vendosur nga Qeveria po i qesin telashe udhëtarëve në kufi, përkatësisht në Morinë.

Nga fotografitë e publikuara shihen radhë të gjata të automjeteve në pikën kufitare në Morinë, shkruan Reporteri.net

Qytetarët kosovar që kanë shkuar për pushime në Shqipëri dhe po kthehen përmes kësaj pike i kërkohen dëshmi të vaksinimit apo testeve negative për Covid-19, jo më të vjetra se 72 orë.

Kujtojmë se vetëm sot kanë rezultuar 21 të vdekur si pasoj e virusit korona.

Postime të ngjajshme
Lajme

Këto janë komunat që nuk kanë asnjë rast aktiv me koronavirus

Lajme

MSH ka një thirrje për qytetarët e Kosovës

Lajme

KEDS: Në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Lajme

Rama i përgjigjet ftesës së Kurtit, tregon se a do ta vizitojë Kosovën