Sport

Kololli pranë largimit nga Zurich, ky është destinacioni i tij i radhës

Benjamin Kololli, është afër largimit nga Zurichut, shkruan Gazetasheshi.com.

Kontrata e futbollistit kosovar me Zurichun do të përfundoj në fund të sezonit dhe mediumi zviceran “Sportch”, kanë raportuar se Kololli nuk do të rinovoj kontratën me skuadrën zvicerane.

Megjithatë mediumi i lartë cekur ka përmendur se mesfushori mund të rikthehet në ish-skuadrën e tij, Lausanne.

Por, nder tjera thuhet se Kololli është i dhënë për një lëvizje në skuadra tjera evropiane. Ndërsa në Zvicër, Lausanne, po shfaqet si opsioni i mundshëm.

Kololli deri me tani për Zurichun është paraqitur në 18-të ndeshje dhe ka realizuar pesë gola dhe katër asistime.

Postime të ngjajshme
Sport

Skuadra e madhe gjermane kërkon Granit Xhakën

Sport

Liverpool kërkon yllin e Real Madridit, ky është çmimi i vendosur për të

Sport

Joshua – Fury, konfirmohet data e duelit të shumë pritur

Sport

Zbulohet cili do të jetë transferimi i parë i Barcelonës