Sport

Koliçi me fjalë të mëdha për Munishin, portieri tregon si motivohet ekipi nga trajneri!

Sport Club “Gjilani” është duke e kryesuar Superligën e Kosovës në futboll.

Njëri ndër më meritorët për këtë ecuri të “kuqebardhëve” është edhe portieri, Enea Koliçi, shkruan Sheshi.info

Ismet Munishi duke përqafuar Enea Koliqin pas ndeshjes ndaj Feronikelit 1-0 | FOTO: Lumi HD
Koliçi është i ftuar në emisionin “Sporti Total” ku ka folur për ecurinë e klubit, por edhe për motivimin që ai po e merr nga trajneri Ismet Munishi dhe tifozët e klubit.

“Mënyra se si na motivon trajneri Ismet Munishi është sepse na ka blerë dy zmadhues të zërit, gjithmonë para lojës por edhe në stërvitje na motivon me muzikë. Kur kemi ndeshje si mysafirë atëherë Elton Cale e kemi si DJ. Kemi motiv shumë të madh nga trajneri. E falënderoj përzemërsisht Munishin sepse gjithmonë ka fjalë të mira për mua dhe kjo do të thotë sekam kryer punën mirë. Tifozët dhe trajneri janë motivues shumë i madh te klubi i Gjilanit”, tha Koliçi.

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *