Sport

KOK mbulon shpenzimet e ekipit të xhudos në Tokio

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

KOK mbulon shpenzimet e ekipit të xhudos në Tokio, disa ditë para botërorit Tokio2019.

Ekipi ynë i xhudos ka arritur sot në Tokio të Japonisë, ku prej 25 gusht – 1 shtator 2019, do të mbahet kampionati botëror.

Ekipi i prirë nga trajneri kampion Olimpik, Driton Kuka, ka udhëtuar më herët, pasi për gati një javë do të kryejnë përgatitje para botërorit, me mbështetje nga Komiteti Olimpik i Kosovës.

Të pesë xhudistët janë bursistë Olimpik dhe me sukses po e ndjekin normën Olimpike Tokio 2020.

Iu urojmë suksese kampionëve tanë./BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv