Sport

Koha për derbin më të madh në Kosovë, këto janë përballjet e xhiros së 15-të që zhvillohen në mesjavë

Superliga e Kosovës në futboll nuk humbet kohë dhe kësisoj ndeshjet e xhiros së 15-të do zhvillohet në mesjavë.

Në kuadër të kësaj jave spikas derbi më i madh në Kosovë, Gjilani – Drita, shkruan Sheshi.info

Derbi lokal do luhet ditën e mërkure me fillim nga ora 13:00, kurse lokacioni ende nuk është bërë i ditur pasi që punimet në Stadiumin e Qytetit në Gjilan janë duke vazhduar.

Kujtojmë që ndeshjen e parë në këtë sezon e ka fituar skuadra e Gjilanit e cila e kishte mposhtur Dritën me rezultatin 0-2, në ndeshjen e zhvilluar në “Fadil Vokrri” të Prishtinës.

Interesant pritet të jetë edhe dueli mes Drenicës dhe Llapit që zhvillohet në ditën e njejt.

Më poshtë e gjeni orarin e plotë për xhiron e 15-të:

E martë, 23.11.2021

Prishtina – Feronikeli 13:00

Dukagjini – Ulpiana 13:00

E mërkurë, 24.11.201

Gjilani – Drita 13:00

Drenica – Llapi 13:00

Ballkani – Malisheva 13:00

Related posts
Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Sport

Kosovare Asllani shënon gol për Real Madridin në Ligën e Kampionëve të femrave

Sport

Ky pritet të jetë kundërshtari i radhës i Furyt

Sport

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Barcelona

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *