.
LajmeSport

Koha kur Xhevdet Peci e kishte rrahur gjyqtarin serb

Ish-boksieri i njohur nga Kosova, Xhevdet Peci, ka vdekur këtë të hënë.

Peci ishte një prej boksierëve më të mëdhenj të Kosovës.

Xhevdet Peci u lind më 1955 në Mitrovicë. Ai ishte disa herë kampion në ish-Jugosllavi.

Pecit në vitin 1986 i ishte ndaluar përjetësisht boksi, pasi ai kishte rrahur një gjyqtar serb të boksit. Në atë kohë ai ishte pjesë e klubit të Prishtinës.

Xhevdet Peci këtë sulm ndaj gjyqtarit e kishte bërë pasi sipas tij, gjyqtari serb ishte i një anshëm në atë meç.

Këtë ngjarje mund ta shikoni nga minuta e 2:22 në video e mëposhtme.//kosovaime.tv

Related posts
Lajme

NATO ka 40 mijë ushtarë në kufirin e Evropës me Rusinë

Lajme

Ukrainasit hedhin në erë një tren që po transportonte ushtarë rus

Lajme

Ambasadori Hovenier: Marrëveshja është e mundur në mandatin e Kurtit dhe Vuçiqit

Lajme

Çitaku: Kam vërejtur që Kurti nuk është shoqëruar nga Shërbimi Sekret në SHBA