Sport

Koha, kur shtylla e Kosovës luante për Shqipërinë

Vedat Muriqi është ylli i Kombëtares së Kosovës dhe sulmuesi kyç i klubit me nam evropian, Fenerbahçe.

Ai filloi gjithçka nga zero, për t’u bërë më pas një hero aty ku luan, mirëpo shumë pak kohë nga karriera e tij, Vedati e kishte kaluar edhe me grupmoshat e Shqipërisë U-21, ku bëri 4 paraqitje gjatë viteve 2013-14.

Muriqi arriti të shijonte të dyja fanellat e shenjta të atdheut të tij, e që po i shpërblen me shkëlqim dhe besimin e dhënë po ua kthen shumëfish.

Postime të ngjajshme
Sport

Challandes shkon edhe më larg: Zvicerani tregon se kur mund të zhvillohet ndeshja ndaj Maqedonisë Veriore

Sport

Kthim në kohë, viti 1984: Këta ishin yjet e miqësores Kosova e Vushtrrisë - Prishtina

Sport

UEFA tregon se a do të ketë ndryshim të formatit në Ligën e Kampionëve

Sport

Lorik Cana zbulon talentin më të madh shqiptar me të cilin ka luajtur