Lajme

Koalicioni LDK- Vetëvendosje, flet Vjosa Osmani

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Pas takimit të kreut të LDK-së Isa Mustafa me liderin e VV-së Albin Kurti, nga selia qendrore e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka dalur mandatarja për kryeministre nga kjo parti, Vjosa Osmani.

E pyetur nga gazetarët se a u arrit koalicioni LDK-VV, Osmani ka refuzuar të përgjigjet duke thënë se shumë shpejt do të dalin me një komunikatë për media, lidhur me të gjitha zhvillimet e fundit.

Ndryshe, askush nga dy partitë nuk ka konfirmuar asgjë për media nëse përfundimisht ka dështuar koalicioni eventual parazgjedhor mes LDK-së dhe VV-së. Apo nëse palët janë dakorduar për koalicion.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat