Sport

Klubi portugez merret vesh me Barcelonën për Rey Manajn

Sulmuesi shqiptar, Rey Manaj, raportohet se është pranë kalimit te Famalicao në Portugali, shkruan Zeri.info.

Madje, raportohet se klubi portugez ka arritur marrëveshje me Barcelonën dhe se tani duhet bindur edhe reprezentuesin shqiptar.

Marrëveshja thuhet të jetë për huazimin e 24-vjeçarit për sezonin e ri, por me detyrim blerje në fundin e sezonit 2021/22.

Manaj në sezonin e fundit te Barcelona B shënoi 14 gola në 22 paraqitje.

Ndryshe, Famalicao është klub që bën gara në elitën e futbollit portugez. Në sezonin e fundit, u renditen në pozitën e nëntë.

Postime të ngjajshme
Sport

Ardian Nuhiu se harron ndeshjen kundër Feyenoordit: Ja çka iu thash futbollistëve

Sport

EKSKLUZIVE: KF Onix arrin marrëveshje me ish-lojtarin e Llapit

Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë