Sport

Klubi nga Serie A e do kapitenin e Kosovës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Samir Ujkani është vetëm një hap larg rikthimit në Itali, pas një eksperience një vjeçare në kampionatin turk me skuadrën e Rizesporit, ku e nisi mirë, por u përjashtua nga ekipi i parë në fillim të këtij viti dhe në fund të sezonit prishi kontratën.

Për gardianin 31-vjeçar interesohet Torino, që e shikon si njeriun ideal për të qenë zëvendësuesi i parë i Salvatore Sirigut, që është edhe portieri i parë i skuadrës “granata”.

Ujkani do t’i bashkohet Torinos si futbollist i lirë, ndërsa për më tepër ka një eksperiencë të mjaftueshme në Itali, ku ka veshur fanellat e Palermos, Novarës dhe Genoas në Serinë A, ashtu si edhe të Latinës, Cremoneses e Pisës në Serinë B.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv