Sport

Klubi i njohur nga Liga e Parë kërcënon me bojkotim të garave

KF Vitia ka qenë një nga klubet që shumë herë ka reaguar për cilësinë e referimit në Ligën e Parë.

Sipas tyre, këto reagime kan hasur në vesh të shurdhër dhe asnjëherë nuk janë marr parasysh, shkruan Gazeta Olle.

Vitiasit përmes një reagimi të fundit, kërkojnë përfundimisht reformë të thellë brenda FFK-së përndryshe do t’i bojkotojnë garat.

Reagimi i plotë nga KF Vitia:

Reagim: Fc Vitia disa here ka kerkuar nga FFK-ja qe te rritet kualiteti i referimit, por me sa po duket askush spo ka interes per nje gje te till pasi qe po ju kunvenon gurpev kriminale qe jane mbrenda FFK-es. Edhe keto raste ma se shumti shfaqen ne gjirot e fundit duke i demtuar-favorizuar klubet , disa here e kem pontencuar por nuk kemi has ne mirkuptim. Ato fjal po shihen dita dites qe ketu eshte krim i organizuar i FFK-es qe ne gjdo ndeshje ka probleme. Fc Vitia e kundershton gjdo dhune ne futboll por kerkojm perseri nga organet e FFK-es qe te rrisin kulitetetin e referimit dhe te zhduken grupet kriminale. Ne te kunderte ne si klube do ti bojkutojm garat… dhe do te bejm thirrje per nje reforme te thell mbrenda FFK-es. FC Vitia

Postime të ngjajshme
Sport

Armend Dallku: Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu, më vjen keq se si u arbitrua ndeshja

Sport

Kjo është deklarata e Batatinës pas triumfit në Kupën e Kosovës

Sport

Munishi uron Llapin dhe lavdëron Dukagjinin për ‘luftën dhe angazhimin’

Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës