Sport

Klubi i njohur anglez rikthen interesimin për Milot Rashicën

Aston Villa sërish ka rikthyer pistën për transferimin e Milot Rashicës

Ylli i Kombëtares së Kosovës ishte afër transferimit te Villa gjatë verës që shkoi, por një gjë e tillë nuk ndodhi shkaku i shumës që kërkonte Werder Bremen, shkruan Reporteri.net

Gazetari i The Athletic, Gregg Evanas ka thënë se Aston Villa ka rikthyer interesimin tani për Rashicën dhe do të tentojnë transferimin e vushtrriasit në janar.

“Milot Rashica i Werder Bremenit ishte nën shënjestrën e Aston Villës, mirëpo ndryshoi gjithçka te shuma e marrëvshjes”, ka thënë Gregg Evans, gazetar i The Athletic.

“Kosovari është i lënduar dhe vështirë se kthehet në muajin e ardhshëm, derisa një marrëveshje për transferim është e komplikuar”.

“Aston Villa do të rikthehet edhe një herë për të, andaj mbetet të shihet se ku do të qëndrojnë gjërat mes të trija palëve,”. /Reporteri.net/

Postime të ngjajshme
Sport

Ekskluzive: Fisnik Papuqi bëhet zëvendëstrajner, Besa sjell transferime nga Feronikeli dhe Zvicra

Sport

Ky ishte reagimi i Visar Bekajt pasi Prishtina fitoi Superkupën

Sport

Drita e uron FC Prishtinën për trofeun e Superkupës

Sport

U largua nga Llapi, Bekim Maliqi i bashkohet rivalëve të Superligës