Sport

Klubi i madh evropian nuk heq dorë nga transferimi i Xherdan Shaqirit, marrëveshja mund të finalizohet në janar

Galatasaray raportohet se është duke e synuar transferimin e Xherdan Shaqirit, i cili është i pakënaqur me rolin e tij te Liverpooli.

Siç raporton “Fotomac”, futbollisti nga Kosova mund të largohet nga “Anfield” që në afatin kalimtar të janarit, shkruan “Zeri.info”.

Klubi i mahd turk e dëshiron reprezentuesin e Zvicrës për ta përforcuar repartin ofanziv.

Shaqiri është duke pasur minutazh të ultë te skuadra e Jurgen Klopp dhe raportohet se ka bërë kërkesë për t’u larguar.

Ai nuk dëshiron të largohet nga Evropa dhe kërkon një skuadër ku mund të luajë. /

Postime të ngjajshme
Sport

Kuzhinieri i famshëm turk nderon në mënyrë të veçantë Diego Maradonën

Sport

Hera e fundit e Maradonës në La Bombonera si kundërshtar i Bocas – u prit si mbret dhe nuk i përmbajti lotët

Sport

“A je i çmendur?!”, De Biazi zbulon bisedën e veçantë me Dukën për aktivizimin e Hysajt

Sport

Njihuni me futbollistin shqiptar i cili u përball dy herë me legjendën Diego Maradona