.
Sport

Klubi i madh anglez në telashe të mëdha – rrezikon seriozisht rënien nga Premier Liga

Evertoni po kalon nëpër një periudhë të vështirë dhe janë shumë afër të bien në zonën që shpije në Championship.

Toffes thuhet se kanë shkelur rregullat bazë për financa dhe tani pritet të ndëshkohen nga Liga Premier.

Ata thuhet se kanë regjistruar humbje afro 300 milionë euro nga viti 2017 deri në vitin 2020.

Në Premier Ligë aktualisht lejohen humbje deri në 155milionë euro, por që Evertoni ka dyfishuar humbjet e tyre.

Klubi aktualisht ka shkëputur marrëveshjet me kompanitë ruse, duke bërë që humbjet e tyre të jenë edhe më të mëdha.

Nëse Evertoni shpallet fajtor, atëherë ata padyshim se do të bien në Championship.

Related posts
Sport

Lajmi i fundit: Florim Zuka jep dorëheqje nga Gjilani

Sport

Gjilani dhe Llapi, kërkojnë kualifikimin në raundin e dytë në Ligën e Konferencës

Sport

Zbulohet data se kur do të përballet Drita me Antwerp

Sport

Arbnor Morina tregon se cilat janë gjasat e Ballkanit ndaj Zalgirisit