Sport

Klubi gjerman Hannover 96 krenohet me talentin kosovar Florent Muslija

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Mesfushori Florent Muslija debutoi me Kosovën në fitoren 2-1 kundër Çekisë.

21 vjeçari u inkuadrua në pjesën e dytë në vend të Edon Zhegrovës dhe la përshtypje të një lojtari me shumë eksperiencë që di të reagoj mirë në ndeshje të rëndësishme si kjo.

Klubi ku luan Muslija, Hannover 96 është krenar me debutimin e mesfushorit.

“Florent Muslija shijoi debutimin dhe përjetoi momente eksperiencë të mrekullueshme në fitoren historike të Kosovës kundër Çekisë” shkruan faqja zyrtare e klubit në Twitter.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv