Sport

Klubi futbollistik kosovar, nga edicioni 2021/22 do të paraqitet me emër të ri

Klubi Futbollistik ‘Dushkaja’ që garon në Ligën e Dytë, nga edicioni i ri do të vazhdojë me emër të ri.

Kjo është bërë e ditur nga faqja zyrtare e Ligës së Dytë të Kosovës.

KF Rilindja 1947 do të jetë emri i ri i klubit, ku pritet edhe ndryshimi i logos, shkruan Gazeta Olle.

Klubi nga Gjakova e përfundoi sezonin e fundit në vendin e 10-të në tabelë.

Nga 30 ndeshje kishin nëntë fitore, pesë barazime dhe 16 humbje, duke grumbulluar 32 pikë.

Postime të ngjajshme
Sport

Nexhipi ‘transferon’ super futbollistin te Ballkani!

Sport

Ky futbollist njofton për largimin nga Arbëria

Sport

Etrit Berisha pritet të nënshkruajë me shtatë herë kampionin e Italisë

Sport

Bëhen ndryshime të mëdha në skuadër, konfirmohet ardhja e Rafet Prekazit