Sport

Klopp jep lajmin e mrekullueshëm për Xherdan Shaqirin

Xherdan Shaqiri është gati për t’u rikthyer në aksion me Liverpoolin

Shaqiri ka vuajtur nga një lëndim që një kohë, por tani është kthyer në stërvitje të plota dhe është drejt rikthimit në fushat e gjelbra, shkruan Reporteri.net

Jurgen Klopp ka folur për futbollistët e lënduar, duke dhënë sinjale të mira për Shaqirin dhe Milnerin, derisa me Thiagon do të tregohet më i kujdesshëm.

“Thiago ka bërë hapa drejt rikthimit, por nuk është ende i gatshëm. Pas një kohe të gjatë, nuk mundemi ta nxitojmë atë,” ka thënë Klopp.

“Djemtë e tjerë janë më afër rikthimit, Shaqiri u stërvit dhe Milner pati një seancë të plotë stërvitore. Kemi prapë dy ditë kohë që të shohim e të vendosim,”.

Postime të ngjajshme
Sport

Armando Broja gjen sërish golin

Sport

Vendoset se në sa shtete do të luhen ndeshjet e Euro2021

Sport

Ibrahim Dreshaj tregon klasin e tij, asiston në golin e dytë të Heerenveeen ndaj Feyenordit

Sport

Burreli i Samuel Nikajt triumfon pastër ndaj 2 Korrikut në Durrës