Sport

Klodian Duro përfundon në disiplinë pasi akuzoi referët

Komisioni i Garave në Federatën e Futbollit të Kosovës, i ka dërguar në disiplinë, kryetrajnerin e Feronikelit, Klodian Duro dhe zyrtarit të Drenicës, Azem Meconaj.

Duro është dërguar në disiplinë për deklaratën e tij në media ku akuzoi gjyqtarët, ndërsa Meconaj kishte gjuajtur topin si shënjë proteste dhe ka ofenduar gjyqtarin e katërt të ndeshjes.

Palët e dëmtuara mund të paraqesin ankesën e tyre në afat prej tre ditësh në Komisionin e Apelit të FFK-së.

Vendimi për dënimet eventuale të tyre do të vjen të premten.

Postime të ngjajshme
Sport

Baseli mposhtet nga St.Gallen, Edon Zhegrova asistues te goli i vetëm

LajmeSport

Robin Krasniqi hap një bunar për të varfërit në Pakistan

Sport

Zekirija Ramadani nuk deklarohet pas ndeshjes, kjo është arsyeja shumë interesante

Sport

Prishtina fiton krejt në fund të takimit, Leonit Abazi përsëri hero