Sport

Klitschko kërkon shumë të madhe parash për t’u rikthyer në ring

Boksieri i njohur nga Ukraina, Wlademir Klitschko është larguar nga boksi profesionit në vitin 2017, përcjell “Zeri.info”.

Por, boksieri ukrainas ka lënë të kuptohet se ai mund të rikthehet në ring.

Mirëpo, ai rikthehet vetëm në rast se i ofrohet një shumë rreth 75 milionë euro.

44-vjeçari u largua nga sporti i boksit në muajin gusht të vitit 2017, tre muaj pasi pësoi humbje në raundin e 11-të nga Anthony Joshua në “Wembley”.

Postime të ngjajshme
Sport

Djali i Tahir Batatinës mbledh yjet e Dritës, Ballkanit dhe Llapit, premton diçka për vitin 2022

Sport

Përfundon ndeshja Ballkani – Vorskla, ky është rezultati përfundimtar

Sport

FC A&N transferon mesfushorin me përvojë të madhe në futbollin kosovar

Sport

Vitia ‘shpërthen bombën’ e radhës në këtë afat kalimtar, transferon mbrojtësin e njohur