Lajme

Klinika Infektive furnizohet me sasi të mëdha të oksigjenit

Klinika Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës po furnizohet me oksigjen.

Në bazë të disa fotografive që një lexues i ka dërguar në redaksin tonë, shihet se Infektiva po furnizihet me bombola të oksigjenit të cilët shërbejnë për personat që janë të infektuar me COVID-19 dhe po trajtohen në këtë klinikë.

Gazeta Express ka tentuar të kontakojë me drejtoreshën e Klinikës Infektive si dhe u.d e drejtorit të SHSKUK-së, por të njëjtit nuk kanë qenë të qasshëm.

Kujtojmë se në 24 orët e fundit u shënuan 19 viktima nga COVID-19 si dhe u regjistruan 711 raste të reja.

Postime të ngjajshme
LajmeShow Bizz

A e kishte parashikuar “Kafeneja Jonë” edhe tërheqjen e 10 përqindëshit?

Lajme

Ky është efektivi i policisë, që u gjend i vrarë brenda makinës

Lajme

Kjo është dita kur mund të tërhiqen paratë e Trustit

Lajme

Ferizaj dekorohet në mënyrë të mrekullueshme për festat e fundvitit