Sport

Klauzola e “veçantë” e James, vetëm Messi mund ta largoi atë nga Katari

Mesfushori James Rodriguez është duke ëndërruar të luajë pranë Lionel Messit, pavarësisht që është bërë me skuadër të re.

Ish ylli i Real Madridit u largua nga Everton pas vetëm një viti ku shënoi gjashtë herë në 23 paraqitje.

James vendosi të largohet nga futbolli evropian, befasisht duke nënshkruar me skuadrën e Katarit, Al-Rayyan.

Sidoqoftë, ekziston një klauzolë e fshehtë e kolumbianit që ia rregullon disa gjëra shumë mirë.

Sipas Mundo Deportivo, James ka klauzolë sekrete që e lejon të largohet në rast që PSG bën ofertë.

Kjo ishte kërkesë e veçantë e James, që dëshiron të luajë me Messi, Neymar dhe tjetër e tjerë.

Pra, tani James duket të bind PSG-në që të bëjë ofertë në vitin tjetër ose pas dy viteve.

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf