Lajme

Kjo zonjë është nëna e deputetes Blerta Deliu

Janë disa femra që janë të prira t’ia dalin gjithmonë e të realizojnë çdo ambicie, apo iniciativë të tyre.

E tillë është edhe Blerta Deliu, e cila e kishte ëndërr aktrimin, këndimin, televizionin dhe këtë ëndërr e realizoj sukseshëm.

Me kalimin e viteve, politika ishte caku i saj, të cilin me vullnet, përkushtim dhe punë e arriti, e sot është një nga deputetet femra më të votuara të Kuvendit të Kosovës.

Kur një femër ngritet në nivele të tilla, natyrshëm lind pyetja tashmë klishe: Kush është pas saj?

A mjafton të themi që mund të jetë nëna, krenaria dhe bekimi i deputetes nga rradhët e “PDK”-së? /Kosovarja/

Postime të ngjajshme
Lajme

I nxehti ekstrem kufizon punën jashtë, nga ora 12:00 deri në 16:00 kufizohet lëvizja

Lajme

Avdyli e Hamza përplasen keq për Hashim Thaçin

Lajme

COVID-19: A do të ketë masa të reja, flasin nga Ministria

Lajme

Konfirmohet kandidimi i Arben Vitisë për kryetar të Prishtinës