Sport

Kjo skuadër e njohur kërkon shërbimet e sulmuesit të Kosovës

Sulmuesi i Kosovës, Elbasan Rashani, mund ta vazhdojë karrierën e tij në Qipro.Interesimin për Rashanin e ka konfirmuar zëdhënësi i Apollon Limassolit, Fanouris Konstantinou.

“Të them të drejtën, ai është një futbollist i cili po shqyrtohet nga udhëheqja teknike, por ju nuk duhet të merrni asgjë si të përfunduar, sepse ne duhet të presim për ditët në vijim”, ka thënë zëdhënësi i klubit që garon në Ligën e Parë të Qipros.

Rashanit 27-vjeçar i ka skaduar kontrata me skuadrën norvegjeze, Odd, ku këtë edicion shënoi tre gola dhe asistoi tetë herë në 24 paraqitje. Pjesë e Oddit ishte që prej vitit 20217.

Postime të ngjajshme
Sport

Djali i Tahir Batatinës mbledh yjet e Dritës, Ballkanit dhe Llapit, premton diçka për vitin 2022

Sport

Përfundon ndeshja Ballkani – Vorskla, ky është rezultati përfundimtar

Sport

FC A&N transferon mesfushorin me përvojë të madhe në futbollin kosovar

Sport

Vitia ‘shpërthen bombën’ e radhës në këtë afat kalimtar, transferon mbrojtësin e njohur