Sport

Kjo pritet të jetë paga e Granit Xhakës tek Roma

Roma dhe Granit Xhaka janë në afër finalizimit të marrëveshjes.

Xhaka është gjithnjë e më afër klubit italian. Propozimi i fundit nga Giallorossi ka arritur 18 milion euro me bonuse dhe qëllimi është që t’i jepet mesfushori José Mourinho tashmë për fillimin e sezonit.

Granit Xhaka tashmë i ka thënë po Romës.

Sipas mediave italiane, Xhaka tashmë ka pranuar një kontratë katër-sezonore me vlerë rreth 5 milion.

Postime të ngjajshme
Sport

Lukaku drejt Chelseat, tifozët e Interit me mesazh të fuqishëm para selisë së klubit

Sport

Shaqiri pritet të kthehet në Serie A, dy skuadra të mëdha e duan futbollistin shqiptar

Sport

Përzgjedhësi i Shqipërisë U19 zbulon listën me futbollistët e ftuar për miqësoren kundër Italisë

Sport

Talenti i skuadrës gjermane i thotë “Po” Kosovës