Sport

Kjo nuk u pa në TV, shikoni se çfarë kanë bërë tifozët e Lyonit për Shaqirin

Mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri e ka nisur për mrekulli aventurën e tij në kampionatin francez, me skuadrën e Lyonit.

Shaqiri dhuroi një asist dje në fitoren e gjigantit francez me rezultatin 3:1 kundër Strassbourgit, shkruan Reporteri.net

Ai asistoi për golin e dytë të vendësve. Ish ylli i Liverpoolit e nisi ndeshjen nga minuta e parë.

Ishte minuta e 64-të kur Xherdan Shaqiri asistoi për Jason Denayer, që realizoi për 2-0.

Kur, Shaqiri arrit te rivënja nga këndi, ku edhe e bëri asistimin e tij për gol, tifozët e Lyonit thirrshin emrin e tij.

Kjo video u kap nga xhirime amatore.

https://video.gjirafa.com/dirysscn3cuisjqp-mp4

Postime të ngjajshme
Sport

U turpëruan 6-1 nga Bodo/Glimt, Jose Mourinho shpërthen ndaj lojtarëve të tij

Sport

Sulmi dhe mbrojtja më e fortë në Superligë pas javës së 10-të

Sport

Batatina befason me deklaratën për Veliun

Sport

Liga e Evropës: Vëmendja te futbollistët shqiptarë, Vedat Muriqi, Xherdan Shaqiri, Lirim Kastrati dhe Amir Rrahmani