Lajme

Kjo lagje e Prishtinës 11 orë pa rrymë elektrike

Banorët e lagjes “Bregu i Diellit” në Prishtinë kanë mbi 11 orë pa energji elektrike për shkak të punimeve që po bëhen aty.

Shumë prej tyre janë ankuar se kanë mbetur në errësirë edhe pas kohës kur ishte paraparë të rikthehej energjia elektrike në këtë lagje.

Banorët ishin njoftuar nga KEDS-i se për shkak të punimeve do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike nga ora 09:00 deri në orën 21:00, mirëpo ende rrymë nuk ka.

“TS 110/10(20)kV Prishtina 7 do të ndërprehet:
Dalja 10 kV J11 Matiçani (Kodi: 19000041) prej orës 09:00 deri në ora 21:00
Vendet: TS Mati 1, 2, 3, 4, Zllatar dhe TS Rezervuari 4.
Arsyeja e ndërprerjes: Punimi i lidhëseve dhe vendosja e kioskës së re.” thuhet në njoftimin e KEDS.

Postime të ngjajshme
Lajme

Lajm i mirë: Mblidhen 100 mijë euro për shërimin e të riut nga Suhareka

Lajme

Kushdo që e shihni këtë person, lajmërojeni menjëherë policinë

Lajme

Humb betejën me COVID-19, mjeku i njohur kosovar

Lajme

Kjo është procedura për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti