LajmeZgjedhjet 2021

Kjo është top 5-shja më e votuar e PDK’së në Lipjan

Partia Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e 14 shkurtit është radhitur e dyta me 17.41%.

Gazeta Insajderi ka siguruar votat e kandidatëve për deputetë në Komunën e Lipjanit.

Në komunën e Lipjanit, personi më i votuar është Enver Hoxhaj, njëherit kandidati për kryeministër nga PDK me gjithsej 4 mijë e 28 vota.

Derisa 2 mijë e 673 vota ka arritur t’i marrë Hyzer Rizani pasuar nga Fitim Selimi me 2 mijë e 497 vota teksa personi i katër më i votuar në Lipjan po del të jetë ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj me 2 mijë e 250 vota, dhe vendin e pesë ka zënë kandidatja, Lumturie Bytyqi-Hasani me gjithsej 1 mijë e 107 vota.

Në Lipjan PDK është radhitur si partia e tretë më e votuar, me gjithsej 5 mijë e 779 vota.

Postime të ngjajshme
Lajme

Foto e rrallë e Daut Haradinaj me Hamëz Jasharin

Lajme

Këto janë dy shtetet e vetme ku ka më shumë gra se burra në parlament

Lajme

Vdes punëtori i Postës nga COVID-19

Lajme

Vaksinat anti-Covid shiten në tregun e zi, sa kushton një dozë