Sport

Kjo është skuadra me vlerën më të madhe në EURO 2020

Kampionati Evropian Euro 2020 do të fillojë me 11 qershor.Në këtë Kampionat Evropian do të marrin pjesë shumë kombëtare të mëdha, shkruan GazetaBlic Sport.Faqja e madhe që merret me vlerësimin e lojtarëve, Transfermarkt, ka zbuluar kombëtaret me vlerën më të madhe të lojtarëve startues.

Sipas kësaj faqeje, skuadra me vlerën më të madhe në Kampionatin Evropian është Anglia.Anglia ka vlerë të lojtarëve me shumë 739.80 milionë funte, pas tyre renditet Franca me 616.50 milionë dhe Gjermania me 528.30 milionë.Lojtari me vlerën më të lartë te Anglia është Harry Kane me 108 milionë funte.

1. Anglia| £739.80mGK – Jordan Pickford (£19.80m)
RB – Trent Alexander-Arnold (£67.50m)
CB – Declan Rice (£58.50m)
CB – Harry Maguire (£40.50m)
LB – Bukayo Saka (£58.50m)
CM – Phil Foden (£72.00m)
CM – Mason Mount (£67.50m)
RW – Jadon Sancho (£90.00m)
CAM – Raheem Sterling (£81.00m)
LW – Marcus Rashford (£76.50m)
ST – Harry Kane (£108.00m)2. Franca | £616.50m
GK – Mike Maignan (£22.50m)
RB – Benjamin Pavard (£31.50m)
CB – Jules Kounde (£54.00m)
CB – Raphael Varane (£63.00m)
LB – Lucas Hernandez (£40.50m)
CM – Paul Pogba (£54.00m)
CM – N’Golo Kante (£49.50m)
RW – Ousmane Dembele (£45.00m)
CAM – Antoine Griezmann (£54.00m)
LW – Kingsley Coman (£58.50m)
ST – Kylian Mbappe (£144.00m)3. Gjermania| £528.30mGK – Bernd Leno (£19.80m)
RB – Joshua Kimmich (£81.00m)
CB – Niklas Sule (£31.50m)
CB – Matthias Ginter (£27.00m)
LB – Robin Gosens (£31.50m)
CM – Ilkay Gundogan (£36.00m)
CM – Leon Goretzka (£63.00m)
RW – Serge Gnabry (£63.00m)
CAM – Kai Havertz (£63.00m)
LW – Leroy Sane (£54.00m)
ST – Timo ëerner (£58.50m)

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë