Sport

Kjo është skuadra me më së shumti lojtarë në EURO2020

Chelsea do të ketë 17 lojtarë që përfaqësojnë vendete tyre në Kampionatin Evropian.

Pas përfundimit të sezonit të premierë ligës, lojtarët e skuadrës së Thomas Tuchel janë larguar nga kampi i Blues për t’u bashkuar me ekipet e tyre ndërkombëtare.

Të gjithë lojtarët që drejtohen në turne këtë verë kanë shkuar në kampet e tyre vonë pas triumfit të tyre të Ligës së Kampionëve, shkruan Si Com, transmeton Klankosova.tv.

Turneu fillon më 11 qershor midis Turqisë dhe Italisë, ku Jorginho dhe Emerson Palmieri marrin pjesë në turne, duke përfaqësuar Chelsean të parët.

Lista e plotë e të gjithë Bluve që do luajnë në Euro 2020:

Itali: Emerson Palmieri, Jorginho

Uells: Ethan Ampadu

Belgjikë: Michy Batshuayi

Danimarkë: Andreas Christensen

Kroaci: Mateo Kovacic

Angli: Reece James, Ben Chilwell, Mason Mount

Skoci: Billy Gilmour

Spanjë: Cesar Azpilicueta

Francë: Kurt Zouma, N’Golo Kante, Olivier Giroud

Gjermani: Antonio Rudiger, Kai Havertz, Timo Werner

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë