Sport

Kjo është skuadra e parë që largohet zyrtarisht nga Superliga e Evropës

Manchester City është bërë klubi i parë që ka lëshuar Superligën Evropian, vetëm dy ditë pasi ishte themeluar.

Klubi lëshoi ​​një deklaratë këtë mbrëmje duke konfirmuar se po punojnë për të dalë nga marrëveshja.

“FC Manchester City mund të konfirmojë se ka miratuar zyrtarisht procedurat për t’u tërhequr nga grupi zhvillon plane për një Superligë Evropiane”, thuhet shkurt në komunikatën e klubit.

12 klubet themeluese janë Juventus, Inter, Milan, Real Madrid, Barcelona, ​​Atletico Madrid, Manchester United, Manchester City, Chelsea, Arsenal, Tottenham dhe Liverpool.

Tashmë ishte raportuar se edhe Chelsea po përgatit dokumentet për t’u tërhequr..

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta ka thënë se ai nuk do ta ratifikonte hyrjen e tyre nëse Asambleja e bashkëpunëtorëve nuk e voton atë.

Postime të ngjajshme
Sport

Milani me një këmbë në Ligën e Kampionëve

Sport

Formacionet zyrtare: Dukagjini – Llapi

Sport

Ylli i Kosovës bën debutimin në Bundesliga me Schalken

Sport

Premi e majme për Dukagjinin, nëse sonte triumfojnë në finale të Kupës