Sport

Kjo është shuma që do të fitoj Bylbyl Sokoli te Gjilani

Bylbyl Sokoli ditë më parë u zyrtarizua trajner i Gjilanit.

Kjo është hera e dytë që ‘Profa’ do të udhëheq këtë skuadër, pasi edhe në vitin 2015 kishte qëndruar disa muaj në postin e kryetrajnerit.

Kësaj radhe, burime të Indeksonline, bëjnë të ditur që Sokoli ka nënshkruar kontratë 6 mujore me Gjilanin me mundësi vazhdimi.

Gjatë kësaj periudhe 62 vjeçari do të paguhet nga 4 mijë euro në muaj, duke u bërë njëri nga 4 trajnerët më të paguar në Superligë.

Ndryshe, Sokoli e nisi shumë mirë aventurën me Gjilanin duke fituar dy ndeshjet e para ndaj Kekut dhe Ballkanit, duke shënuar 9 gola pa pranuar asnjë.

Postime të ngjajshme
Sport

Futbollisti i njohur ndahet me skuadrën e Ulpianës

Sport

Drita merr rrugë për në Turqi, kampionët do t’i zhvillojnë katër ndeshje kontrolluese

Sport

Ja kush janë kandidatët kryesorë për ta zëvendësuar Lampardin te Chelsea

Sport

Chibueze rikthehet në futbollin kosovar, afër marrëveshjes me klubin e njohur