Sport

Kjo është renditja tabelare në Superligë, pas xhiros së 13-të

Me dy ndeshjet që mbaruan sot (e diel), ka përfunduar edhe xhiroja e 13-të në Superligën e Kosovës, shkruan Zeri.info.

Ballkani ka arritur të rimarr kreun me 24 pikë, pasi mposhti Dritën që ishte lider në xhiron e fundit, derisa Gjilani u ndal me barazim ndaj Prishtinës, me 1-1.

Feronikeli bashkë me Malishevën mbesin në zonën e rrezikshme me 12-të, respektivisht dhjetë pikë derisa Dukagjini zë vendin e tetë me 14-të.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme