Sport

Këta janë top- golashënuesit e Superligës së Kosovës

Superliga e Kosovës në futboll ka zhvilluar 5-së xhiro në edicionin e ri të garave, shkruan BlicMedia.

Nga këto 5-sē xhiro të zhviluara Mirlind Daku i skuadrës së Ballkanit, kryeson emëroren e golashënuesve më të mirë të Superligës.

Daku ka.realizuar deri tani 10 gola.

Kjo është rënditja e golashēnuesve.

Postime të ngjajshme
Sport

SUPERLIGA LIVE: Llapi – Arbëria, Drita – Drenica & Besa – Feronikeli

Sport

Vendi dhe ora përballjes së shumëpritur mes Khabib e Gaethje

Sport

Dikur punëtor i ndërtimtarisë, tani firmos me Newcastle United

Sport

Premierliga vjen sot me ndeshje të mëdha