Sport

Kjo është renditja e Kosovës në ranglistën e re të publikuar nga FIFA

FIFA ka publikuar renditjen më të re të kombëtareve.

Kosova e drejtuar nga Challandes, nuk ka ndryshuar pozitë, shkruan Gazeta Olle.

“Dardanët” kanë mbetur në pozitën e 120-të, duke marrë parasysh se në muajin prill nuk ka zhvilluar ndonjë ndeshje.

Ashtu si Kosova, as Shqipëria nuk ka zhvilluar ndeshje gjatë muajit të kaluar, duke mbetur kështu në pozitën e 66-të.

FIFA ka njoftuar se renditja e re do të publikohet më 12 gusht.

Kujtojmë se Kosova po përgatitet për dy sfidat miqësore të muajit qershor, kundër San Marinos dhe Maltës.

Postime të ngjajshme
Sport

ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë

Sport

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!

Sport

Ky lojtar largohet nga Trepça ’89

Sport

ZYRTARE: Gjilani prezanton transferimin më të ri