Lajme

Kjo është mosha e viktimave që humbën jetën nga virusi

Në 24 orët e fundit kanë vdekur pesë persona dhe janë konfirmuar 160 raste të reja me koronavirus.

Konfirmimi i këtyre rasteve ka ardhur pas testimit të mbi mostrave.

Njoftimi i MSH-së

22 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës,

informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 16.339 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.210.128 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 464.555 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 4.904 testime, 160 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 5 raste të vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 1.039 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 149.820
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 6.751.
➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/embed/reporting/2e546d77-8f7b-4c35-8502-38533aa0e9e8/page/MT0qB?fbclid=IwAR1NfmPK3MZNhMC6X-wpT1cvaoi0SJHUuUmdRxA53xHrD2nHZTEFxGZijnU

Postime të ngjajshme
Lajme

Vritet një person në Batllavë

Lajme

12 komunat ku LVV shkon në balotazh

Lajme

Në 24 komuna përfundon numërimi i votave, këta kandidatë prijnë në zgjedhje

Lajme

Numërohen votat në Mitrovicë, ky është rezultati