.
Lajme

Kjo është mosha e katër personave që humbën jetën nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24-orëve të fundit katër persona kanë vdekur nga COVID-19.

Në njoftimin e MSH-së thuhet se tre prej tyre janë të moshës mbi 80 vjeç, ndërsa njëri prej 50-59 vjeç, shkruan Demokracia.com.

MSH ka njoftuar se të gjitha viktimat janë të gjinisë mashkullore.

Të vdekurit nga COVID-19 janë nga komuna e Ferizajt dy persona, nga Fushë Kosova dhe nga Prishtina.

“Nga 13.928 testime, 3.617 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19”, thuhet në njoftim.

Aktualish në Kosovë janë 31 mijë e 21.

Related posts
Lajme

Vehbi Kajtazi: Gucati e Haradinaj e kanë merituar dënimin

Lajme

Ky është 18-vjeçari që vodhi ‘Mercedes G Class’ në Istog, pronari e ndoqi derisa e kapi

Lajme

Pse Millo Gjukanoviq nuk e vizitoi kurrë Kosovën? Ja përgjigjia e tij

Lajme

Leonora Jakupi pas dënimit të Gucatit e Haradinajt: Ju që e votuat Gjykatën Speciale ju thaftë dora