Lajme

Kjo është mosha e 19 viktimave që humbën jetën nga virusi

19 persona të infektuar me virusin korona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. 12 prej viktimave janë burra dhe 7 gra. Ministria e Shëndetësisë ka treguar edhe se të çfarë grumposhash janë viktimat, shkruan Gazeta Metro.

Bazuar në infografikën e MSH’së, një prej viktimave i takon grupmoshës 30-39 vjeç, tri viktima të grupmoshës 50-59, tri viktima janë të grupmoshës 60-69 vjeç, shtatë viktima të grupmoshës 70-79 vjeç dhe 5 viktima janë të moshës mbi 80-vjeçare.

Rastet e humbjeve të jetës janë të regjistruara në komunën Obiliqit, Ferizajt, Podujevës, Malishevës, Kaçanikut, Istogut, Prishtinës, Dragashit, Vitisë, Prizrenit, Fushë Kosovës, Gllogovcit, Mitrovicës së Veriut, Kamenicës dhe Pejës.

Më poshtë keni infografikën.

Postime të ngjajshme
Lajme

Sa vota më shumë është Ardian Gjini përpara Mimoza Kusarit?

Lajme

Familjarët e gjejnë të vdekur një burrë në Prishtinë, Policia nis hetimet

Lajme

Këto janë komunat ku ka nisur rinumërimi i votave

Lajme

Zhduket një vajzë në Klinë