Lajme

Kjo është mosha dhe inicialet e personit që vdiq dje, djali dyshoi që nga moskujdesi mjekësor

Një pacient i infektuar me COVID-19 ka ndërruar jetë të premten në QKUK ku ishte duke u trajtuar.

Por, i biri i tij ka raportuar në Policinë e Kosovës se po dyshon që ai vdiq nga mostrajtimi i duhur nga mjekët.

IndeksOnline mëson nga burimet e veta se bëhet fjalë për B.TH i lindur më 1968 nga Skenderaj,

Po ashtu bëhet e ditur se në lidhje me rastin është njoftuar prokurori kujdestar dhe në konsultim me të është inicuar rasti Trajtim i Pandergjegjshem Mjeksor ,dhe trupi i pajet me urdher të Prokurorit është dërguar në Institutin e Mjeksisë Ligjore për Obduksion./IndeksOnline/

Postime të ngjajshme
Lajme

Balje tregon arsyen e bashkimit në koalicionin Nisma-AKR AKTUALE

Lajme

“Mos e ndani fjalëkalimin me të tjerët” – Zafir Berisha me këshilla për qytetarët

Lajme

Kështu duket shtatorja e Ibrahim Rugovës e përuruar sot

Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna